Logo Logo
Protančete se ke štíhlé postavě
  • 19. 5. 2018
  • Protančete se ke štíhlé postavě

Přemýšlíte o tom, jak obohatit své sportovní aktivity, shodit nějaké to kilo, zpevnit svaly a ještě se pobavit? Ráda tančíte, ale nemáte s kým?
Zkuste víkendové pobyty cestovní kanceláře CK LENKA s výukou latinskoamerických tanců cuba, jiva, cha-cha a salsa,
single lady dancing, vše v úpravě pro sólo ženy.

V současné době je tanec jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak trávit volný čas a shazovat nějaká ta kila. Při tancování tělo spotřebuje nadprůměrné množství energie. Za hodinu lze spálit od 1500 do 2770 kilojoulů, což je dáno tím, že se tepová frekvence zvýší na úroveň, při níž se ideálně spalují tuky.

Profesionální tanečníci dokonce tvrdí, že v době příprav na soutěž shodí až 5 kilogramů, aniž by změnili jídelníček.
Právě latinskoamerické druhy tance jsou ideální také pro zpevnění celého těla, především vašich stehen, zadečku a lýtek. A jestli ještě k tomu umíte hýbat boky, máte ráda vášnivou hudbu a chcete se výborně pobavit, neváhejte a vyrazte s kamarádkami na sportovní víkend.

Taneční styly víkendových pobytů CK Lenka
CUBA

Název Cuba získalo cvičení na základě hudebního doprovodu, který je ke cvičení využit.
Jde o lehkou improvizaci, roztančené latinsko – americké rytmy, které Vám umožní důkladně se uvolnit a pořádně si zatancovat!

Cha – Cha

Je latinskoamerický tanec pocházející z Kuby. Rytmus se vyvinul z Kubánského tance Danzon. Vychází z mamby a je silně ovlivněna jazzovou hudbou. V druhé polovině padesátých let se rozšířila do Evropy. Cha – Cha se skládá ze tří rychlých kroků a dvou pomalejších na první a druhou dobu.

JIVE

Je rychlý a hravý, plný otoček i akrobatických prvků, tančí se na bříškách chodidel. Počátky tance jsou spjaty s černými otroky na jihu USA. Tančilo se na synkopovanou hudbu, která vešla v povědomí jako ragtime.
Vliv na zrodu JIVU měly i další tance jako foxtrot, charleston a swing. Zpočátku byl JIVE spojován především s mladými lidmi jako jeden z projevů revolty.
V dnešní době se JIVE stále vyvíjí. Postupně se do něj přidávají nové prvky swingu, rock&rollu, boogie-woogie a i z diska a tak se stává repertoár pohybů a variací stále rozmanitější.

SALSA
Tanec Salsa je stejný jako omáčka salsa. Připravte se na adrenalin, pozitivní emoce a vzrušení. Vymysleli ji na Kubě, rozmohla se také v Portoriku, ale do dnešní podoby ji přivedli pouliční latino-američtí hudebníci v New Yorku. Salsa se netancuje ještě ani sto let a za tu dobu si získala větší popularitu, jako kterýkoli jiný tanec.

Na první pohled jednoduché přešlapování z nohy na nohu ve skutečnosti jednoduché není. Očekávat můžete sexy nohy a úžasné boky! Budete mít pěknější lýtka a stehna než kdybyste strávili hodiny na rotopedu.

SINGLE LADY DANCING
Od základních pohybů až po nádherné taneční kreace… Single Lady Dancing je kouzelnou kombinací žhavých a temperamentních latinskoamerických tanců v úpravě pro sólo ženy, s přidanými prvky i jiných tanečních technik jako je scénický a muzikálový tanec či baletní průprava.
Lekce Single Lady Dancing začínají uvolněním svalových skupin a lehkým posilováním. Dále je lekce směřována k nácviku tanečních kroků a jednotlivých figur, které se následně propojují do dílčích choreografií. Naučené taneční prvky jsou využitelné i pro párový tanec.